برای خرید بهترین عطر و ادکلن باید نکات مهم برای خرید عطر را رعایت کرد و برای رعایت این موارد باید بدانیم که عطر چیست و انواع عطر و ادکلن موجود در بازار کدام است و هر یک چه تفاوتی با یکدیگر دارند. در این مقاله جامع قصد داریم مواردی مانند؛ عطر چیست ، انواع عطر و ادکلن ، بهترین عطر زنانه از نظر آقایان ، تفاوت عطر سرد و گرم ، نکات مهم برای خرید عطر و ادکلن اینترنتی ، خرید بهترین عطر و ادکلن در ایران ، خرید ادکلن اصل و تستر عطر ، راهنمای خرید ادکلن زنانه و مردانه ، نحوه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی و مواردی از این دست بپردازیم و این که عطر چیست و انواع مدل های عطر و ادکلن و رایحه های آن ها از چه قرار است و چه عطری برای چه فصلی مناسب است را به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد تا در انتها بتوانید جمع بندی مناسبی از این مقاله داشته باشید.

قسمت اول : عطر چیست ؟ و عطر ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

در پاسخ به این سوال که عطر چیست باید این طور بیان کرد که عطرها از قسمت ‌های مختلف مواد طبیعی و مصنوعی مثل مواد گیاهی تشکیل شده ‌اند. مواد گیاهی عطرها اغلب شامل گل، برگ، تنه، ریشه، ساقه، میوه، دانه و مواردی از این دست است و از گیاهانی که در صنعت عطرسازی کاربرد فراوانی دارند می ‌توان به ترنج، هل، سدر، یاسمن، زنبق زرد اشاره داشت. گیاهانی که بیشترین اهمیت را در عطرسازی دارند با توجه به بخشی که استفاده می شود شامل روغن طبیعی رز، عصاره یاسمن و گل‌ های پرتقال هستند.

 

 

اما اگر به صورت کلی بخواهیم بگوییم عطر چیست باید گفت که عطر رايحه مطبوعی است که در هوا پراکنده می شود و به مشام میرسد. حال که دیگر میدانید تعریف علمی عطر چیست ، جالب است بدانید که عطر متشکل از روغن های اساسی يا همان اسانس های روغني، تركيبات معطر، ثابت كننده و نگهدارنده و الكل است. لازم به ذکر است که اغلب روغن ها و اسانس ها به وسیله تقطیر گل ها، گياهان و سبزيجات و علف ها به دست می آیند.

انواع عطر کدام است؟

پس از این که فهمیدیم عطر چیست باید به این موضوع بپردازیم که انواع عطر کدام است و چه ویژگی هایی دارد. خیلی از ما با عطر و ادکلن آشنایی داریم و حتی برای خرید یا هدیه دادن آن ها اقدام کرده ایم، ولی اطلاعات مناسبی از این که انواع عطر کدام است و چه تفاوتی باهم دارند و در زمان انتخاب چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا عطری مناسب با شخصیت و سلیقه افراد انتخاب و خریداری نماییم. اگر بخواهیم عطر و ادکلن های موجود رو در پنج گروه کلی تقسیم بندی کنیم، این ۵ دسته به شرح زیر خواهد بود :

پِرفیوم یا همان Perfume

در حقیقت پرفیوم در قیاس با دیگر عطرها از بالاترین غلظت عطر مایه های روغنی برخوردار است، بنابراین خالص ترین نوع عطر را می توان پرفیوم دانست. جالب است بدانید که پرفیوم ها معمولا بین ۲۰ الی ۳۰ درصد عطر مایه روغنی در خود دارند، از همین روی از دیگر انواع عطر ها که در ادامه عنوان خواهیم کرد، سنگین تر و روغنی تر محسوب می شوند و معمولا هم در شیشه های بسیار شیک و خاص روانه بازار می شوند. نکته ای که باید در نظر داشت این است که عطر پرفیوم اگر باکیفیت و اورجینال باشد، نمی تواند قیمت ارزانی داشته باشد و همین امر را باید در خرید عطر پرفیوم در نظر داشته باشید و به عطر و ادکلن های پرفیوم ارزان قیمت شک کنید و از خرید آن ها اجتناب نمایید.

نکته دیگری که در خصوص پرفیوم ها باید در نظر داشته باشید این است که نباید آن ها را روی هر نقطه ای از بدن که دوست داریم اسپری کنیم و بهتر است روی نقاط ضربان دار مانند مچ دست و گردن اسپری شوند. اگر بخواهیم در خصوص ماندگاری پرفیوم ها به شما بگوییم، باید گفت که پرفیوم ها حدودا بین ۶ تا ۸ ساعت پس از استعمال ماندگاری دارند. به عنوان آخرین نکته در خاطر داشته باشید که چنانچه پوست شما حساس است، پرفیوم ها می توانند بهترین انتخاب برای شما عزیزان به حساب آیند، به این دلیل که در فرمولاسیون آن ها از الکل کم تری استفاده شده است و همین موضوع موجب می شود تا پوستتان را کم تر خشک کنند.

اُدو پِرفیوم یا همان Eau de Perfume

می توان گفت که ادو پرفیوم بعد از پرفیوم از غلظت عطرمایه‌ های روغنی به مراتب بالاتری در بین سایر انواع عطر برخوردار است و جالب است بدانید که به صورت میانگین حدودا ۱۵ الی ۲۰ درصد فرمولاسیون آن ها از عطرمایه ‌های روغنی تشکیل شده است که باز هم مقدار قابل‌ توجهی به شمار می رود و این بدین معنی است که ادو پرفیوم در قیاس با پرفیوم کمی الکل و آب بیشتری در ترکیبات خود دارد. ولی همچنان می تواند برای استفاده افرادی که پوست ‌های حساسی دارند، از سایر انواع عطر گزینه مناسب تری به حساب آید.

اکثرا ادو پرفیوم‌ ها رایحه سبکی دارند، اما از نظر ماندگاری بو به ‌پای پرفیوم ها نمی رسند و تنها ۴ الی ۵ ساعت ماندگاری به همراه خواهند داشت، اما با این وجود نوع مرغوب ‌و با کیفیت آن ها از پرفیوم ها ‌قیمت ‌بالاتری دارد و در واقع جزو عطرهای لوکس و گران به حساب می آید. به صورت کلی ادو پرفیوم ها از مرسوم ‌ترین انواع عطر محسوب می شوند و برای استفاده روزانه بانوان و آقایان انتخاب بسیار مناسبی به حساب می آیند.

اُدو تویلِت یا همان Eau de Toilette 

گفتنی است که غلظت عطرمایه ‌های روغنی در ادو تویلت ‌نسبت به پرفیوم و ادو پرفیوم که در ادامه به آن اشاره می کنیم، کم تر می باشد. در حقیقت در فرمولاسیون‌ ادو تویلت ‌ها معمولا تنها حدود ۵ الی ۱۵ درصد عطرمایه روغنی مورد استفاده قرار می گیرد، از همین روی ادو تویلت در دنیای عطر، در ردیف عطرهای سبک قرار می گیرند. در تهیه عطر های ادو تویلت الکل نسبتا زیادی به کار برده می شود و به همین دلیل اثرشان در قیاس با پرفیوم و ادو پرفیوم سریع تر از بین خواهد رفت.

این را در نظر داشته باشید که ادو تویلت‌ ها در هر بار استفاده حدود ۲ الی ۳ ساعت ماندگاری خواهند داشت. همچنین این نکته شایان ذکر است که ادو تویلت از نظر زمان برای استفاده در روز و پرفیوم و ادو پرفیوم برای استفاده در شب به استفاده کنندگان و علاقه مندان عطر توصیه می شود. قیمت ادو تویلت ‌ها هم با توجه به ماندگاری به مراتب پایین ترین که دارند، از پرفیوم و ادو پرفیوم پایین تر است، به همین خاطر است که ادو تویلت‌ به‌ عنوان پرطرفدارترین و در دسترس ‌ترین انواع عطر شناخته شده است و قدرت خرید و استفاده از آن برای اقشار مختلف جامعه فراهم است.

اُدو کُلُن یا همان Eau de Cologne 

نکته جالب این است که اکثرا ادوکلن‌ ها مردانه‌ اند، بنابراین عجیب نیست که این نوع عطر در بین آقایان از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد. البته نه این که ادو کلن‌ های زنانه در بازار وجود نداشته باشد، ولی موضوع این است که ادو کلن ها بیشتر برای استفاده آقایان تولید و روانه بازار می شوند. لازم به ذکر است که غلظت عطرمایه ‌های روغنی در ادو کلن ‌ها کم و معمولا به صورت تقریبی بین ۲ الی ۴ درصد است و این بدین معنی است که ادو کلن ‌ها از درصد الکل به مراتب بیشتری در قیاس با دیگر انواع عطر که گفتیم برخوردارند.

ادو کلن ها در واقع عطر خیلی رقیقی هستند و سبکی آن ها به شدت احساس می شود. ادو کلن‌ ها قیمت مناسبی هم دارند و برای خرید اقشار مختلف درآمدی هر جامعه ای مناسب اند، اما باید این موضوع را در نظر داشت که تقریبا هیچ عطر ماندگار و لوکسی از نوع ادو کلن نیست! ادو کلن ‌ها اغلب بعد از اصلاح مورد استفاده آقایان قرار می گیرند و حداکثر تا ۲ ساعت ماندگاری بو را به همراه خواهند داشت. توجه داشته باشید که ادو کلن‌ ها اغلب در شیشه‌ های بزرگ‌ تری نسبت به دیگر نوع های عطری به بازار عرضه می شوند، اما فکر نکنید که بنابراین دیر تمام خواهند شد، چرا که در هر بار استفاده، باید مقداری بیشتری از عطر را اسپری نمایید.

او فِرِش یا همان Eau Fraiche 

جالب است بدانید که او فرش ‌‌ها پایین ‌ترین غلظت عطرمایه‌ های روغنی را در بین انواع مختلف عطر دارا هستند، این بدین معنی است که تنها ۱ تا ۳ درصد از ترکیبات‌ آن ها از عطرمایه‌ های روغنی تشکیل شده است و به همین خاطر است که بسیار سبک هستند و اثرشان در عرض ۱ تا ۲ ساعت از بین خواهد رفت. او فرش ها با توجه به میزان ماندگاری که دارند، مناسب ترین عطر ها در بین انواع عطر و ادکلن ها به حساب می آیند و برای هدیه دادن و استفاده های روزانه بهترین و ارزان ترین انتخاب به حساب می آیند.

مجله جهان عطر فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن ویستا

از مهم‌ترین ویژگی‌های یک فروشگاه اینترنتی فروش عطر خوب و معتبر می‌توان به تنوع بالای محصولات اشاره کرد که برای تمام سلیقه‌ها عطر مناسب را دارا باشد. هم چنین در یک فروشگاه خوب می‌توان عطرهای اورجینال را پیدا کرد که معمولاً ماندگاری و کیفیت مناسبی داشته باشند. از دیگر ویژگی‌های یک فروشگاه اینترنتی فروش عطر خوب می‌توان به برخورداری از عطر و ادکلن ها در رنج‌های قیمتی متفاوت اشاره کرد که باعث می‌شود هر فرد، با هر بودجه و توانی امکان خرید عطر مناسب برای خود را داشته باشد. فروشگاه عطر و ادکلن ویستا ، یک فروشگاه خوب و معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیک در زمینه فروش اینترنتی عطر و ادکلن های ارجینال و شرکتی می باشد.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.