به طور کلی خرید عطر و ادکلن کار ساده ای نیست. علاوه بر قیمت عطر و ادکلن موارد مهمی وجود دارد که در هنگام خرید بایستی در نظر گرفته شوند. خانم ها برای انتخاب عطر و ادکلن توجه داشته باشند که رایحه ها علاوه بر خوش بو بودن باید با روحیات و شخصیت آن ها نیز سازگار باشد. انتخاب مناسب عطر و ادکلن با ایجاد حس اعتماد به نفس، جذابیت افراد را نیز دو چندان می کند. در ادامه به بررسی اهمیت و تاثیر عطرها بر زندگی فردی می پردازیم:

رایحه عطرها چگونه بر عملکرد مغز و زندگی اثر می گذارند؟

امروز در زمینه تاثیر بوها بر روی مغز و واکنشی که از خود نشان می دهد تحقیقات بسیاری صورت گرفته است. بررسی های عصب شناسی که در دانشگاه های اروپا با اسکن مغز افراد در مواجه با بوهای مختلف انجام شده است نتایج جالبی را ثبت کرده اند.

اسکن مغز نشان داد افراد در مواجه با بوی عطری خاص و مشخصا عطرهایی که باعث تحریک هورمون های زنانه و مردانه می شوند دچار تغییراتی می شوند. در این حالت مغز دقیقا خود را در حالت بسیار بالایی از محبت ورزی و علاقه قرار می دهد.

تاثیر شگفت انگیز عطرها بر روی اخلاق و رفتار

در واقع زمانی که بینی انسان بوی چیزی را حس می کند این مغز است که بوی خاص را پردازش می کند. بر اساس این تحقیقات بوی خوش به طور مستقیم بر روی اخلاق و روابط ما و طرف مقابل تاثیر می گذارد. نتیجه تحقیقات ثابت کرد که پس از حس بینایی، حس بویایی دومین حس قوی در بدن است. احساساتی که مغز از حس بویایی دریافت می کند منجر به قضاوت در مورد آن ها می شود. حس علاقه، خشم و حتی دشمنی مستقیما از این دو حس سرچشمه می گیرند.

یک بوی خوب می تواند موج بسیار قدرتمندی از علاقه را نسبت به ما و دیگران منتشر کند. دکتر کریستوفر برگلند که یک ورزشکار حرفه است باور دارد یک بوی خوب بسیار فراتر از چیزی که ما فکر می کنیم روی ما و اطرافیان ما تاثیر می گذارد.

استفاده از عطر و ادکلن برای ایجاد حس خوش بویی و طروات بسیار با اهمیت است. علاوه بر این عطر و ادکلن ها باعث جلب توجه و نظر دیگران نیز می شوند. در مواردی ادکلن های آقایان برای خانم ها خوشایند به نظر می رسد و جذبشان می شوند. گاهی اوقات خانم ها با خرید تستر اورجینال مردانه برای خود، از عطرهای مردانه استفاد می کنند.

نگهداری بلند مدت خاطرات در حافظه با حس بویایی

رایحه های گوناگون موجب تحریک شدن اعصاب و حافظه انسان می شوند. مغز انسان به شکلی منحصر بفرد با دریافت رایحه ها واکنش نشان می دهد. خاطراتی را در قلب و ذهن فرد تداعی می کند. گویی زمان به عقب برمی گردد و مجددا در همان موقعیتی که این بو را استشمام کرده بودید قرار می گیرید.

مطالعات تحقیقاتی بسیاری ثابت کرده اند که بو و رایحه بسیار قوی تر از تصاویر می توانند خاطرات احساسی فرد را یاد آور شوند. زیرا عمر خاطرات بویایی از خاطرات تصویری بیشتر است. علاوه بر این عطرهای مختلف می توانند موجب آرامش بیشتر و تقویت احساسات خوب در انسان بشوند.

برای انتخاب عطری خوب و اصل چه ویژگی هایی را در نظر بگیریم؟

اولین موضوعی که در انتخاب عطر مناسب به نظر می رسد سلیقه و ترجیحات شخصی افراد است. برای مثال برخی افراد عطر و ادکلن های گرم و برخی دیگر عطرهای سرد و ملایم را دوست دارند. به نوعی می توان گفت رایحه ای که برای عطر و ادکلن انتخاب می شود بیشتر نشان دهنده شخصیت و خصوصیات فردی است. به طور کلی پنج نوع اصلی از دسته بندی عطر و ادکلن زنانه در جهان وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

  • عطرهای شرقی با رایحه های ماندگار

عطرهای شرقی از ترکیب مشک،کهربا، عود و دارچین به دست می آیند. این دسته عطرهای سنگین قوی و غنی هستند. بانوانی که از این نوع عطر استفاده می کنند اسرار آمیز به نظر می رسند. عطرهای شرقی نماد قدرت، ظرافت و لوکس بودن هستند. این نوع عطر بیشتر برای استفاده در شب برای مناسب استفاده می شوند.

  • عطری گرم از اسانس هایی با بوی چوب

در ساخت این عطر گرم از رایحه چوب صندل و ادویه جات استفاده شده است. ادکلن هایی با نت های گرم مناسب بانوانی جدی اما صمیمی است. رایحه های گرم بیشتر مناسب استفاده در فصل زمستان هستند. با خرید تستر اورجینال زنانه از عطرهای گرم می توانید بفهمید که به این رایحه ها علاقه دارید یا خیر.

  • عطرهای شیرین با رایحه خوراکی ها

این رایحه ها بویی بسیار شبیه به بوی خوراکی های شیرین مانند آبنبات، میوه ها کارامل و …. دارند. خانم های جوان به دلیل اینکه عطرهای شیرین حس سر زندگی و شادی را در وجودشان بیشتر تقویت می کند این عطرها را بیشتر می پسندند.

  • ترکیب اسانس عطر گل ها ومیوه ها

این نت خاص از ترکیب چند رایحه مانند: گل های زنبق، رز سرخ، بنفشه ،یاس ،نارنج، انبه و غیره ساخته شده است. ادکلن هایی با رایحه گل ها و میوها از طراوت و شادابی خاصی برخوردار است.

  • عطرهای سرد و تازه برای فصل گرم تابستان

ترکیبی که در ساخت این عطرها استفاده شده است باعث می شود که بوی تمیزی را کاملا احساس کنید. زیر رایحه های آن نزدیک به بوی صابون است. عطرهای سرد و تازه بیشتر مناسب تابستان هستند.

ویژگی های مهم یک عطر خوب و با کیفیت

علاوه بر نکاتی که ذکر شد انتخاب عطر مناسب و اورجینال مخصوصا برای خانم ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. امروزه بسیاری افراد بواسطه آلرژی و حساسیتی که به عطرها و رایحه ها دارند نمی توانند به راحتی از آن ها استفاده کنند. بنابراین یکی دیگر از ویژگی های عطر خوب این است که سبب حساسیت و آلرژی برای فرد و اطرافیان او نمی شود.

به شکل دقیق نمی توان عطر یا ادکلنی را خوب یا بد تلقی کرد. زیرا بسته به روحیات و شخصیتی که هر فرد دارد عطر خوب تعریفی مجزا پیدا می کند. به طور کلی برای خرید عطرهای زنانه و مردانه در نظر گرفتن مورادی چون اصل و اورجینال بودن، پخش بوی بالا، ماندگاری چند ساعته، استفاده از شیشه های با کیفیت، درصد مناسب اسانس و الکل در ساخت، از ویژگی های یک عطر خوب محسوب می شود.

برای خرید بهترین عطر ها به فروشگاه عطر و ادکلن ویستا بروید

پست های مرتبط